راه آهن فوتسال مسابقه کهگیلویه و بویراحمد

راه آهن: فوتسال مسابقه کهگیلویه و بویراحمد مسابقات فوتسال لیگ دسته دو

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی جمنا هم به آینده جبهه متحد دچار شد ، فوت زودرس فرزندان سیاسی اصولگرایان

توقف جلسات جمنا احتمالا ناشی از اختلاف نظر اعضای شورای مشورتی است و از آنجا که بخش قابل توجهی از طیف های اصولگرا پیش از این راه خود را از جبهه نیروهای مردمی انق

جمنا هم به آینده جبهه متحد دچار شد ، فوت زودرس فرزندان سیاسی اصولگرایان

فوت زودرس فرزندان سیاسی اصولگرایان /جمنا هم به آینده جبهه متحد دچار شد

عبارات مهم : سیاسی

توقف جلسات جمنا احتمالا ناشی از اختلاف نظر اعضای شورای مشورتی است و از آنجا که بخش قابل توجهی از طیف های اصولگرا پیش از این راه خود را از جبهه نیروهای مردمی انقلاب جدا کرده بودند؛ دور از انتظار نیست که این تشکل نیز به فهرست جبهه ها و تشکل ها فراموش شده است اضافه شود.

جمنا در سراشیبی فوت و فراموشی هست. این سرنوشتی است که سنتی ها برایش در خشت خام می دیدند و به همین خاطر چندان همراه حامیان آنها نشدند. در انتخابات ریاست جمهوری اخیر شاهد بودیم که موتلفه به عنوان قدیمی ترین حزب اردوگاه اصولگرایی حاضر به همراهی نشد و کاندیدای خود را راهی کارزار انتخابات کرد. طیف های جوان تر و تندرو همچون پایداری نیز نیز چندان دلشان با جمنا نبود و اگر هم در نهایت به مخالفت صریح نپرداختند دلیلی نداشت جز اینکه با گذشت وقت متوجه شدند که در جمنا فرمان حمایت از ابراهیم رییسی صادر شده است است .

دیگران نیز اگرچه در ظاهر اطراف کاندیدای اصلح به توافق رسیدند؛ بعد از شکست در انتخابات ریاست جمهوری راهشان را جدا کردند. صریح ترین سخنان در مخالفت با جمنا را می توان در کلام محمد باقر قالیباف یافت. حالا دیگر جمنا در یک سو است و سنتی ها همچون موتلفه یا جامعه روحانیت مبارز، تندروها همچون پایداری و شکست خوردگان انتخابات اخیر با ایده هایی همچون نواصولگرایی در برابر آن. همین اوضاع آنان را به فکر آسیب شناسی واکنش‌ها خود و برطرف ایرادات انداخت ولی در این مسیر نیز توفیقی نداشتند.

جمنا هم به آینده جبهه متحد دچار شد ، فوت زودرس فرزندان سیاسی اصولگرایان

خداحافظی با جمنا ؟

آنطور که سيدمحمد حسيني، عضو شوراي مركزي جمنا به ايلنا گفته است «قرار بود كه اعضاي شوراي مشورتي اين جبهه تكميل و معرفي شوند. با اين حال جلسات شوراي مشورتي ديگر برگزار نشده است». توقف در جلسات شورای مشورتی نشان می دهد که اندک همراهان باقی مانده جهت جبهه مردمی نیروهای انقلاب در میان خود اختلافاتی دارند که مانع از ادامه جلسات هست. این تنها نشانه بی اثر شدن جمنا نیست. این جبهه که از دي ماه سال گذشته همزمان با اقدام جهت اخذ موجوز كار سازماندهي انتخاباتي اصولگرايان را شروع کرد حالا با مورد نیاز الاجرا شدن قانون جديد احزاب، گروه ها و تشكل هاي سياسي و موضع سفت و سخت قانون احزاب باید به فکر تطبيق با اين قانون باشند.

توقف جلسات جمنا احتمالا ناشی از اختلاف نظر اعضای شورای مشورتی است و از آنجا که بخش قابل توجهی از طیف های اصولگرا پیش از این راه خود را از جبهه نیروهای مردمی انق

این درحالی است که به گفته سيد محمد حسيني هنوز در جمنا بحثي براي تطبيق با قانون احزاب مطرح نیست. به این ترتیب جبهه نیروهای مردمی انقلاب در خوشبینانه ترین حالت آنقدر بلاتکلیف است که تطبیق با قانون احزاب را در اولویت چندم خود قرار داده هست. در نگاه واقع بینانه ولی توقف جلسات شورای مشورتی که باید آن را توقف تلاش جهت برطرف ایردات تلقی کرد، توقف تلاش جهت تطبیق با قانون احزاب و عدم همراهی گروه ها و طیف های استخوان دار اصولگرا معنایی غیر از قرار گرفتن جمنا در سراشیبی فوت و فراموشی ندارد.

سرنوشت عجیب فرزندان سیاسی اصولگرایان

جمنا تنها تشکلی اصولگرایی نیست که به این آینده گرفتار آمده هست. این جریان سیاسی محافظه کار تا کنون بارها جبهه ها و تشکل های ناموفق را تجربه کرده هست. تشکل هایی که به خاطر تولد زودرس، ناقص الخلقه بودند و عمرشان دیری نپایید. آبادگران، جبهه متحد اصولگرایان یا ائتلاف رایحه خوش خدمت نمونه ای از نوزادان ناقص الخلقه در اردوگاه اصولگرایی هستند.

جمنا هم به آینده جبهه متحد دچار شد ، فوت زودرس فرزندان سیاسی اصولگرایان

ائتلاف آبادگران که مدت ها است نامی از آن شنیده نمی شود همان ائتلافی است که در جریان دومین انتخابات شورای شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران شکل گرفت. شروع خوبی داشتند و با یک فهرست واحد موفق به کسب 14 کرسی از 15 کرسی شدند. در مجلس هفتم نیز با همان قدرت وارد عمل شد و تمام 30 کرسی پایتخت کشور عزیزمان ایران را از آن خود کردند. محمود احمدی نژاد نیز برآمده از همین ائتلاف بود. او با حمایت آبادگران شهردار پایتخت کشور عزیزمان ایران شده است و در سال 84 نیز راهی پاستور شد.

احمدی نژاد ولی خیلی سریع یاران سابق خود را فراموش کرد و آبادگران نیز مدت ها است که به فراموشی سپرده شده است هست. چرایی آن را حسن بیادی دبیرکل آن، سال 93 طی گفت وگویی با تابناک بیان کرده هست. او گفته است: « ما در آن وقت بدون وابستگی به باندهای قدرت و ثروت احمدی نژاد را مدیر جمهور کردیم. به همین علت سریع چراغ ما را خاموش کردند. آیا که خیلی ها احساس خطر کردند. یکی از پرسشها احمدی نژاد این بود که با این تفکر مدیر جمهور شد ولی به علت ساختار غلط خودمحور شد. جهت همین خیلی از کسانی که می توانستند صادقانه به ایشان کمک کنند که کوچکترین آنها من بودم به حاشیه رانده شدند».

توقف جلسات جمنا احتمالا ناشی از اختلاف نظر اعضای شورای مشورتی است و از آنجا که بخش قابل توجهی از طیف های اصولگرا پیش از این راه خود را از جبهه نیروهای مردمی انق

نکته جالب توجه نگاه بیادی به عنوان دبیرکل یک ائتلاف فراموش شده است به جمنا هست. وی در مهر ماه امسال طی مصاحبه ای با ایلنا به فعالیت و نقش آفرینی بعضی تشکل های اصولگرا به جای احزاب ریشه دار این جریان اشاره کرده و گفته است: « رفتارهایی که تاکنون چند حزب و جمعیتی که تشکیل شده است اند از خود بروز دادند؛ با توجه به اینکه به شکلی به بدنه قدرت و ثروت وصل بودند؛ رفتاری شبیه فراماسونرها بوده، از این نظر که آنها راضی نیستند احزاب دیگر تشکیل شود و می گویند فقط ما حضور داشته باشیم و تنها ما انقلابی و مسلمان هستیم و دیگران غیر انقلابی و کافر هستند».

ائتلاف رایحه خوش خدمت که در جهت حمایت از احمدی نژاد شکل گرفته بود و کسب چند کرسی در شورای شهر سوم تنها موفقیت اش بود یکی دیگر از تشکل های اصولگرا است که خیلی سریع از دنیا رفت. فوت این ائتلاف و باقی مانده بعضی اختلافات ضرورت تشکیل جبههٔ متحد را ایجاد کرد. جبهه دیگری قبل از کامل شدن اجزایش متولد شد و بعد از مجلس نهم نیز به فراموشی سپرده شد. عمر این تشکل بیش از دو مجلس نبود. احمدی نژاد که بعد از مدیر جمهور شدن از آبادگران روی گردانده بود از سران اصولگرا دعوت کرد تا در نهاد ریاست جمهور گردهم آمده و پیشنهاد حبیب الله عسگراولادی را محقق کنند. جبهه متحد در حقیقت متشکل از جبهه پیروان خط امام و رهبری، جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی و ائتلاف رایحه خوش خدمت بود.

جمنا هم به آینده جبهه متحد دچار شد ، فوت زودرس فرزندان سیاسی اصولگرایان

جبهه متحد دستاورد قابل اعتنایی در امر وحدت اصولگرایان نداشت و چندان دوام نیاورد. در همان مدت نیز اغلب به خاطر دولتی بودن و انحصار طلبی مورد نقد قرار می گرفت. همراهی این تشکل با جامعتین در جریان انتخابات مجلس نهم و مبنا قراردادن فرمول 7+8 ( 7 نفر به عنوان کمیته داوری و 8 نفر به عنوان نمایندگان گروه های مختلف) جهت تهیه فهرست جریان اصولگرا در شهرستان ها را می توان آخرین کنش سیاسی این جبهه دانست.

ظهور شتاب زده و فوت سریع هنگام جبهه ها و ائتلاف های سیاسی از این دست، در جریان اصولگرا موجب می شود که گمان کنیم جمنا نیز سرنوشتی غیر از آن ها نخواهد داشت کما اینکه نشانه هایی در درون جمنا نیز ما را به همین نتیجه می رساند.

اخبار سیاسی – نامه نیوز

واژه های کلیدی: سیاسی | قانون | اصولگرا | انتخابات | اصولگرایان | احمدی نژاد | انتخابات مجلس | انتخابات شورای شهر | انتخابات ریاست جمهوری

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog